Pokaż boczną kolumnę
Filtruj wg
Możliwy grawer
Producenci

zegarki victorinox inox

Dla uczczenia 130-lecia istnienia, marce Victorinox udało się dokonać prawdziwego wyczynu. Opracowała zegarek o niewyobrażalnej solidności i odporności. Najnowszy zegarek Victorinox Swiss Army przetrwał m.in. upadek z wysokości 10 metrów na betonową płytę, wielokrotny przejazd 64-tonowym czołgiem, a także dwugodzinny cykl prania w temperaturze 90°. Żaden z testów nie spowodował zatrzymania mechanizmu. Tym unikatowym cechom towarzyszy subtelnie wyprofilowana polerowana koperta ze stali szlachetnej oraz zdejmowany protektor. Oto I.N.O.X. – kwintesencja umiejętności Victorinox.

 

130 TESTÓW zegarka INOX

I.N.O.X. reprezentuje jakość i funkcjonalność niespotykaną dotąd w branży zegarmistrzowskiej. Zaprojektowany, aby przetrwać w najbardziej ekstremalnych warunkach, zegarek bez szwanku przeszedł 130 niezwykle wymagających testów wytrzymałościowych. Liczba testów nie jest przypadkowa - w tym roku marka Victorinox obchodzi bowiem jubileusz 130-lecia. Oprócz standardowych testów stosowanych w szwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim, przeprowadzono serię testów dodatkowych wymyślonych specjalnie pod kątem zegarka I.N.O.X. Odzwierciedlają one typowe dla Victorinoxa Swiss Army dążenie do przełamania barier oraz narzucenia nowych standardów wytrzymałości.

Niektóre z przeprowadzonych testów były naprawdę ekstremalne. Udowodniły one, że I.N.O.X. przetrwała m.in.:

  • przejazd po zegarku (KILKUKROTNY!) 64-tonowym
  • szok temperaturowy: od -57 do +71 'C. Podobne standardy stosowane są przez armię amerykańską w procesie produkcji pocisków rakietowych. Jest to innowacja w przemyśle zegarmistrzowskim
  • kontakt ze środkami czyszczącymi, środkami owadobujczymi, olejami, rozpuszczalnikami i kwasami (m.in. azotowym i siarkowym)
  • upadek z wysokości 10 metrów (trzypiętrowy budynek) na betonową nawierzchnię z przybliżoną prędkością spadania ok. 50 km/h
  • kontakt z ogniem w odległości 5 mm przez ponad minutę, co odpowiada temp. +1200 'C
  • zamrożenie w bryle lodu przez 168 godzin
  • ekstremalne warunki na wysokości 21300 metrów, czyli 2 razy wyżej niż wysokość przelotowa samolotów pasażerskich.

Żaden z powyższych testów nie spowodował zatrzymania mechanizmu - zegarek wciąż wskazywał aktualny czas i datę. Ta nadzwyczajna wytrzymałość przydaje się także w życiu codziennym. I.N.O.X. bez szwanku przetrwał m.in. dwugodzinne pranie w pralce na pełnych obrotach w temp. 90'C.

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl